گروه بویایی Oriental (اورینتال) یا شرقی چیست

گروه یا خانواده بویایی رایحه های شرقی یا (اورینتال)Oriental .این گروه در اروپا و آمریکا خیلی طرفدار دارن ، دلیل اون هم به کار بردن ترکیب ادویه ها در این عطرهاست که تا حدودی باعث می شه این گروه عطرها رایحه ی جلب توجه کننده ای داشته باشن.
اول با یه تعریف کلی شروع می کنیم و موادی که در ساخت این دسته از رایحه ها به کار میره رو براتون توضیح می دیم بعد می ریم سراغ مثال و نحوه تشخیص این رایحه ها .

( Oriental ) شرقی :
یکی از مواد اصلی ای که در رایحه های شرقی به کار می ره ، عنبر سائل هستش. از ویژگی های اصلی این ماده رایحه ی شیرین، گرم و بسیار نفسانی ش هست (منظور رایحه ای هستش که بسیار احساس برانگیزه) . عطرهای این دسته گرم و بسیار مردانه و قوی هستند و غالباً از مواد سکر آوری مثل مشک ، وانیل ، صمغ و چوب های نامتعارف تشکیل شده اند . این مواد با گل ها و ادویه های نامتعارف ترکیب می شوند و بر همین اساس به چندین زیر گروه با سبک بوهای مختلف تقسیم می شوند.

• شرقی – فوره (Fougere) ( مردانه ) : این دسته از عطرها رو وقتی استشمام می کنید رایحه ای تند پودری ، مردانه ، بسیار شیک و رسمی و تا حدی کلاسیک دارن و بوی خاک می دهند ( این رایحه ی خاک که بسیار قوی و خوشبو هم هست در عطر بیژن کاملاً مشهوده ) و بعضی هم کاملاً مثل طعم دارو ، تلخ هستند . عطر Bijan قدیمی در این دسته هستند .
• شرقی – چوبی (Woody) ( مردانه ) : این رایحه ها بر خلاف دسته قبل که اصلاً شیرین نیستن ، حالتی تلخ و شیرین دارن و در عین حال گرم و عمیق و سنگین هستن ، در بعضی از مدل ها علی رغم شیرین بودن بوی پودری تندی هم از اونها استشمام می شه . دانهیل ( قهواه ای ) در این زیر گروه قرار می گیره .
• شرقی – ادویه ای (Spicy)( زنانه و مردانه ) : در عطرهای این دسته هم مثل زیرگروه های قبلی ، هل ، زنجبیل ، دارچین ، جوز به کار می ره فقط با مقدار بیشتر و شدیدتر . رایحه ی اونها بسیار تند و تیز و گرم و بسیار پودری ست .
• شرقی – وانیل ( زنانه ): این گروه بین عطرهای شیرین که بر پایه نتهای شرقی (چوب، رزین، گل و ادویه جات) و شامل اجزای شیرینی مانند: کارامل، وانیل، شکلات، بادام، عسل … ساخته شده اند یک هارمونی ایجاد میکند.
• شرقی – گل ( زنانه ): رایحه پایه معمولا شیرین، گرم، پودری این گروه با رایحه گلهایی مانند یاسمن، گل مریم، تیار و یا با رایحه تند گل میخک ترکیب و هارمونیزه میشود

توجه

با توجه به نوسانات زیاد بازار ارز هیچکدام از قیمت های محصولات بروز نیستند. لطفا قبل از نهایی کردن سفارش خود و پرداخت با شماره 09192972954 جهت استعلام قیمت و هماهنگی تماس بگیرید.