گروه بویایی چوبی یا Woody چیست

گروه یا خانواده بویایی رایحه Woody یا گروه بویایی چوبی . این روزها سرمایه گذاری های اغلب کمپانی های عطرسازی برای تولید عطر مردانه ، به میزان زیادی روی گروه رایحه های چوبی متمرکز شده ، عطرهایی که در تولید اونها و به ویژه در نت میانی از اسانس انواع چوبها استفاده شده و بویی از چوب درختان می دهند و دلیل این کار جاذبه بسیاری بود که این گروه بویایی برای خانم ها داشت !

عطرهایی که در این دسته قرار می گیرند به هنگام استشمام بوی چوب از اونها متصاعد می شه . اسانس چوبهای زیادی هستند که در صنعت عطرسازی به کار می روند مثل رایحه گرم چوب مرموز صندل ، سدر خشک و تیزتر و گیاه وتیور یا همان خس خس و انواع صمغهای خوشبو، که معمولا همراه با نتهای آروماتیک و رایحه مرکبات ترکیب و همراه میشوند. عطرهای این گروه اغلب ، گرم ، تند و بسیار مردانه هستند و برای خانم ها جذاب !

 

 

این گروه بویایی با مواد دیگری ترکیب می شود که بر اساس این ترکیبات به زیر گروه هایی تقسیم می شه :

• چوبی – آب (Woody – Aquatic): رایحه این عطرها به هنگام استشمام ، ملایم ، خنک ،شیرین ، اسپورت است و بویی از عطر آب را با خود دارد . بسیار مناسب سن جوان و نوجوان هست و همچنین استفاده برای روزهای بسیار گرم تابستان. بهترین عطری که می شه در این گروه مثال زد عطر Versace Eau Fraiche هست .
• چوبی – آروماتیک ( Woody – Aromatic ): در رایحه این عطرها اسانس چوب با گیاهان و علف ها مخلوط می شود که در کل بویی از چوب ، مقوا یا صابون از آنها استشمام می شود . بعضی از عطرهای این گروه خنک هستند . عطر Lacoste Essential نمونه خوبی از این گروه است .
• چوبی – چایپر (Woody – Chypre): رایحه ای بسیار کلاسیک ، خشک ، سیگار مانند ، دودی ، تند با دوام و سنگین دارند . بهترین نمونه Aramis هست.
• چوبی – گل – مشک (Woody – Floral – Musk): رایحه این عطرها شیرینی و تلخی چوب مانند را همزمان دارد و اغلب خنک هستند . بویی خاص دارند . نمونه عطر Davidoff Good Life.
• چوبی – ادویه ای (Woody – Spicy): رایحه تند و اسپایسی در این گروه کاملاً مشهوده و اولین عطری که به شامه شما می خوره بوی ادویه هاست که رایحه غالب در این گروهه . بویی تند ، گرم ، پودری و خشک و ادویه ای حالت غالب این عطرهاست . نمونه عطر این گروه: Gucci pour Homme .

توجه

با توجه به نوسانات زیاد بازار ارز هیچکدام از قیمت های محصولات بروز نیستند. لطفا قبل از نهایی کردن سفارش خود و پرداخت با شماره 09192972954 جهت استعلام قیمت و هماهنگی تماس بگیرید.