گروه بویایی مرکبات یا Citrus چیست

گروه یا خانواده ی بویایی مرکبات یا Citrus . عطرهای این گروه اغلب بسیار مورد توجه جوان ها و نوجوان ها هستند . این گروه بویایی از زمانی دور در در عطر سازی وجود داشته و همچنان اما به روشی مدرن تر از قبل مورد استفاده قرار می گیره .
ترکیبات این عطرها متشکل از رایحه لیمو ، پرتقال ، ترنج، گریپ فروت و یا پرتقال ماندارین است که در عطرهای مردانه با رایحه های آروماتیک و تند ترکیب می شوند و در عطر های زنانه با رایحه گل ها. از عناصر دیگری هم مثل شکوفه های پرتقال ، دانه ها یا روغن بهار نارنج نیز در این ترکیبات استفاده میشه . به همین دلیل یکی از ویژگی های این عطرها با طراوت بودن و خنک بودن اونهاست .

این گروه در عطرهای مردانه به دو زیر مجموعه تقسیم میشن:

• مرکبات – آروماتیک (Citrus – Aromatic ): عطرهایی که در این دسته قرار می گیرن ، بسیار خنک هستن و حالتی مثل بوی هوای سرد زمستان از اونها استشمام می شه . بعضی از اونها فاقد طعم شیرین هستند ، اما در انواعی دیگر به شدت رایحه شیرین آشکار هست . در این دسته از عطرها رایحه های unisex بسیار یافت می شه ، که هم مردان و هم زنان می تونن از اونها استفاده کنند.عطر مشهور CK one از کلوین کلاین در این دسته قرار می گیره .
• مرکبات – خوراکی (غنی شده) (Citrus – Gourmand) : منظور از مرکبات غنی شده ، ترکیب شدن رایحه مرکبات به همراه رایحه های وانیل یا کارامل هست . به شدت بوی میوه با طعمی شیرین مزه از اونها استشمام می شه . عطرهای این گروه رایحه ای شادی بخش دارن و بسیار برای نوجوان ها توصیه می شه . Tommy Summer Cologne 2002 و Tommy Hilfiger نمونه ای از این گروه بویایی ست .

توجه

با توجه به نوسانات زیاد بازار ارز هیچکدام از قیمت های محصولات بروز نیستند. لطفا قبل از نهایی کردن سفارش خود و پرداخت با شماره 09192972954 جهت استعلام قیمت و هماهنگی تماس بگیرید.