چطور میزان عمر عطر و ادکلن را تشخیص دهیم

آیا تا به حال فکر کرده اید که عطر یا ادکلن شما چند وقتش است یا اعداد و ارقام ته بطری یا پشت آن نشاندهنده چیست؟؟ اعداد به تاریخ ساخت اشاره دارند و تا همین اواخر غیرممکن بود بدانیم چگونه آنها را رمزگشایی کنیم. با تشکر از checkfresh.com، هر کسی اکنون می تواند سن محصولات را از طیف وسیعی از مارک ها از جمله Christian Dior، Chanel، Creed، Gucci، Guerlain و… بررسی کند!
به سایت checkfresh.com مراجعه کنید، نام تجاری لوازم آرایشی را انتخاب کنید (نگران نباشید، مارک های عطر نیز در این قسمت گنجانده شده اند) و سپس شماره دسته محصول خود را وارد کنید.

تشخیص میزان عمر عطر و ادکلن

 

شما میتوانید شماره دسته محصول را، که مجموعه ای از اعداد و حروف است را در پایین یا پشت جعبه و یا بطری مشاهده کنید. به عنوان مثال، در تصویر پایین عکس یک بطری از عطر کریستین دیور فارنهایت 32 ، با کد 4 رقمی با رنگ سیاه در مرکز برچسب شفاف قرار دارد.

 

و در تصویر پایین چیزی است که checkfresh گزارش داده است. همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر این نمونه های مفیدی از چگونگی پیدا کردن شماره های دسته در جعبه های محصولات Dior یا دیگر برندها، برای راهنمایی بیشتر ارائه می دهند.

بنابراین ظاهرا در این مثال این بطری عطردر ماه ژوئن 2015 ساخته شده است. متأسفانه، همه برندها فعلا موجود نیستند، اما تعداد زیادی از اطلاعات موجود در دسترس وجود دارد و اطلاعات برندهای جدید همواره در حال اضافه شدن است.
با داشتن این اطلاعات، سوال بعدی شما ممکن است این باشد که عطر شما تا چه زمانی عمر خواهد کرد، یا چگونه می توانم بدانم که آیا عطر من خیلی وقت است که تولید شده یا خیر، و یا چگونه باید عطر را نگهداری کنم تا به مدت طولانی تر آن را داشته باشم؟

یک عطر اصل تا چه اندازه عمر میکند؟

Checkfresh.com به طور کلی میگوید یک عطر استاندارد الکل دار 5 سال عمر میکند. همچنین بسیاری از فروشنده های عطر و ادکلن به مشتریان خود میگویند که عطر در حدود 7 سال عمر دارد. اما به طور خلاصه میتوان گفت که این مدت زمان بستگی به نحوه و شرایط نگهداری آن و همچنین نوع ترکیبات و مواد معطر استفاده شده در محصول مورد نظر دارد.


چطور تشخیص دهیم آیا عطر و ادکلن ما هنوز قابل استفاده است یا نه؟
اولا اجازه دهید توضیح دهیم که عطر، مثل شراب خوب، زمان زیادی میبرد تا خوب و جاافتاده شود. اما این موضوع معمولا در طول فرایند تولید رخ می دهد. نتهای ابتدایی، رایحه هایی که معمولا بلافاصله پس از اسپری کردن عطر به مشام میرسند، معمولا به دلیل فرارتر بودن آنها، زودتر از بین رفته یا تغییر میکنند. به همین ترتیب، یک عطر پس از چند سال ممکن است همان بوی قبلتر خود را نداشته باشد، زیرا بعضی از مواد تشکیل دهنده آن ممکن است تبخیر یا تغییر کند.
بعضی افراد ممکن است به این تغییر رایحه عطرشان حساسیتی نداشته باشند، به ویژه هنگامی که نتهای میانی و پایه هنوز قابل تشخیص و دارای رایحه ای دلپذیرهستند. با این حال، گاهی اوقات رایحه عطر مثل رایحه کاه یا علف خشک، فلز زنگ زده یا برخی دیگر از بوهای ناخوشایند است که خوشایند هیچ شخصی نخواهد بود. خلاصه مطلب این است که اگر شما از عطر و رایحه ی آن لذت نمی برید، وقت آن شده است که به فکر یک عطر جدیدتر برای خودتان باشید. حتی این تجربه وجود دارد که عطری بعد از گذشت 2 یا 3 سال بعد از خرید از یک مغازه، به بدن شما مینشیند. و حتی بطری های عطری که بعد از گذشت 20 سال که در گنجه و یا در صندوق خانه ای نگهداری شده هنوز هم بوی خوبی دارند. باز هم تکرار میکنیم، هر محصول متفاوت است. یک نکته، با این حال، این است که عطر را 10 تا 15 بار اسپری کنیم که در نتیجه باعث تمیز شدن اسپری کننده و لوله های پلاستیکی که در بطری قرار دارد از هر نوع مایع ذخیره شده در آنها می شود و سپس میتوان رایحه اصلی عطری را که مدت زیادی استفاده نشده را استشمام کرد.

عطر و ادکلن را چطور نگهداری کنیم تا بیشتر عمر کند؟

گرما، نور و هوا دشمنان عطر هستند، بنابراین توصیه می شود بطری های با دربهای استاندارد (مانند اسپری کننده های سالم که ترشح اضافی ندارند) را انتخاب کنید . عطر را در یک محیط خنک نگه دارید (بله، شما می توانید آن را در یخچال در کنار سس سالاد نگه دارید)، و آن را از نور مستقیم دور نگه دارید (بنابراین عطرتان را بر روی کمد یا دراور در کنار پنجره و رو به آفتاب قرار ندهید). گرما و نور باعث افزایش فراریت و دیفرموله شدن روغن و مواد معطر آن می شود، بنابراین حمام هایی که به طور مرتب گرم و پربخار هستند مکان خوبی برای نگهداری عطر نیستند. عطرتان را از بخاری و وسایل گرمایشی و از گذاشتن در خودروی خود که بسیاری مواقع گرم است قرار ندهید. همچنین یک ایده خوب این است که عطرها را در قاب یا جعبه های نوردار نگهداری نکنید.
اگر از عطرهایی استفاده میکنید که اسپری کننده ندارد بهتر است بطری دارای اتومایزر (اسپری کننده) تهیه کنید تا هربار مجبور نباشید درب ظرف را باز کنید تا هوا به آن نفوذ کند.
خب. حالا نوبت شماست! تجربه های خودتان را در مورد نگهداری عطر و ادکلنها برای ما بفرستید نا دیگران هم از آن بهره مند شوند. راستی، checkfresh.com رو چک کردید؟؟ تونستید اطلاعات مورد نظرتون رو پیدا کنید؟؟

دیدگاهی بنویسید

11 − 2 =

مطالب مشابه