نکته هایی برای انتخاب عطر و ادکلن برای فصول سرد

خرید عطر بسیار شبیه خرید یک لباس جدید برای فصل مناسبش است. به همان شکل که هنگام انتخاب پوشیدن یک لباس هوای آن روز را در نظر میگیرید، هنگام انتخاب استفاده از یک عطر هم، باید درجه حرارت هوا را نیز در نظر بگیرید. بعضی از رایحه ها در فصل بهار و تابستان بهتر عمل می کنند، در حالی که برخی رایحه ها در فصول پاییز و زمستان بهتر جواب میدهند.
لباس های سبک تر معمولا در فصل بهار و تابستان پوشیده می شوند، در حالی که لباس های سنگین و گرم در پاییز و زمستان پوشیده می شوند. به همین ترتیب، در طول فصول گرم، بهتر است از عطرهای سبک تر و خنک تر استفاده شود، در حالی که عطرهای سنگین تر و گرم تر در طول ماه های سردتر مناسبتر خواهند بود. حالا که به فصلهای خنک سال نزدیکتر میشویم، چهار نکته را در هنگام جستجوی عطر و رایحه ای کامل را با شما در میان میگذاریم.

1 . نتهای پایه اصل کاری هستند!
هر عطر شامل نتهای بالا، نتهای میانی و نتهای پایه است. نتهای بالا سبک و تازه تر و سریع تر تبخیر می شوند. بلافاصله پس از استفاده ازعطر نتهای بالا را به مشام میرسند. هر رایحه ای از مرکبات میتواند به عنوان یکی از نتهای ابتدایی یا نت بالایی در نظر گرفته شود.
نتهای میانی به عنوان “قلب” عطر در نظر گرفته شده است، که پس از نتهای بالا متوجه آنها خواهید شد. رایحه گل ها مانند رزماری و اسطوخودوس، از جمله رایحه هایی هستند که در نتهای میانی استفاده میشوند.
نتهای پایانی یا پایه بیشترین اهمیت را دارند و برای ماه های زمستان مناسب هستند. این رایحه ها سنگین تر هستند و طولانی تر از نت های بالا و میانی ماندگاری دارند. رایحه های پایانی گرم و غنی هستند و هنگامیکه عطر شما در حال تبخیر شدن است بسیار قابل توجه اند . برخی از رایحه های رایج در نت پایه وانیل، صندل چوب، پچولی و مشک هستند.

2. دنبال رایحه شیرین باشید!
در طول فصول سرد، شما نمی توانید با رایحه های خوراکی (Gourmand) به اشتباه بروید. رایحه خوراکی (Gourmand) رایحه ای شادابی است که بویی شبیه به انواع دسر دارد؛ به عنوان مثال: وانیل، شکلات، کارامل، آب نبات.
رایحه های شیرین می تواند در ماه های گرمتر مقداری زیاده روی باشد، اما در آب و هوای سرد کاملا مناسب است. در شب سرد زمستانی هیچ چیزی مثل بوی وانیل یا کارامل گرم خوشایند نیست. عطرهای مانند Prada Candy ، Thierry Mugler Angel و Dior Hypnotic Poison سه عطر خوش طعم عالی هستند.

3.کمی تندتر!
رایحه های تند، که با عنوان رایحه شرقی یا اورینتال (Orientals) شناخته شده است، در طول ماه های زمستان مناسب هستند. رایحه های تند معمولا حاوی نت های دارچین، زنجبیل، زیره سبز و آجیل است. عطرهای تند گرم، عجیب و غریب و پیچیده هستند. Coco Chanel و Yves Saint Laurent Opium نمونه هایی از عطرهای تند هستند.

4.از رایحه چوب غافل نشوید!
عطرهای چوبی نیز از خانواده رایحه شرقی یا اورینتال (Orientals) می آید. این رایحه شامل نتهای چوب صندل، سدر، پچولی و خزه بلوط است. این رایحه ها برای فصل پاییز و زمستان عالی هستند. عطرهای چوبی خشک، مُشکی، زمینی یا خاکی، و اغلب مردانه-زنانه هستند. Chanel Bois des Iles و Ormand Woman نمونه هایی از رایحه های چوبی هستند.

امیدواریم چند نکته ی بالا برای انتخاب عطر و ادکلن مورد علاقه تان در فصول سرد سال به شما کمک کند.

دیدگاهی بنویسید

13 + 17 =

مطالب مشابه