نحوه استفاده از عطر و ادکلن – بخش اول

عطر ممکن است تنها چیزی باشد که بعد از لباس پوشیدن کامل برای بیرون رفتن از خانه مورد نیازتان باشد که یک ترکیب کامل داشته باشید ، حتی اگر یک تی شرت ساده و شلوار جین مورد علاقه خودتان را به تن کرده باشید. استفاده از عطر می تواند یک قرار ملاقات را تحت تاثیر قرار دهد و کمک بسیار خوبی به جذب شریک مورد نظرتان بکند. با این حال، برخی از تصورات غلط در مورد اینکه چگونه عطر را استفاده کنیم، یا در چه ناحیه ای از بدن استفاده کنیم، و چه نوع عطری را باید بخریم وجود دارد. تفاوت بین استفاده درست و نادرست از عطر چشمگیر است. خوشبختانه مراحل استفاده درست از عطر بسیار آسان و ساده است.

بخش اول: آماده سازی برای استفاده از عطر

1. عطر مناسب خودتان را پیدا کنید. صرف اینکه عطری متعلق به یک نام و برند تجاری بخصوص و طراح عطر خاصی است آن را استفاده نکنید. مطمئن شوید که شما واقعا رایحه نتهای ابتدای و نتهای پایانی عطر را دوست دارید.
– نتهای بالای عطر همان رایحه هایی هستند که شما وقتی بینی تان را به درب بطری آن نزدیک میکنید استشمام میکنید . اینها معمولا رایحه مرکبات، میوه، و شاخ و برگ گیاهان هستند. این رایحه های اولیه اغلب خیلی زود از بین میروند، بنابراین مهم است که بیشتر نسبت به رایحه نتهای میانی و نتهای پایانی اهمیت بدهید.
– نتهای پایانی به طور کلی دارای رایحه چوب و بوهای طبیعی هستند. برای اینکه بفهمید نتهای پایین یا پایانی را میپسندید، کمی از عطر را پشت مچ دست خود اسپری کنید و 20 دقیقه صبر کرده و دوباره بوی عطر را امتحان کنید.

2. عطر جداگانه برای طول روز و یا شب را انتخاب نمایید. اگر درون شهر سفر میکنید، به محل کارتان میروید، و… سعی کنید از یک عطر برای مصرف در روز انتخاب کنید. اگر شما در حال برنامه ریزی یک قرار ملاقات هستید و یا برای شام بیرون میروید ، بهتر است یک عطر جداگانه برای شب انتخاب کنید.
– بر برچسبهای روی بسته بندی نگاه کنید. معمولا عبارت “روزانه” یا ” شبانه ” روی آنها نوشته میشود. اگر روی آنها چنین نوشته ای وجود ندارد می توانید با رنگ بسته بندی آن حدسهایی بزنید. برای مثال رنگهای زرد روشن، و نارنجی به معنی بهار هستند، و به طور کلی دارای رایحه ای مناسب برای استفاده در طول روز. آبی تیره، قرمز و بنفش نشان دهنده عطرهای مناسب شب هستند.
– عطرهای مناسب شب به طور کلی روی گردن و یا نزدیکی ناحیه گردن اسپری میشوند. دلیلش این است که و شما به جای یک ماندگاری طولانی، یک تاثیر فوری تر می خواهید. در این صورت، مقدار کمی از مرطوب کننده در ناحیه مورد نظرتان استفاده کنید تا عطر را بهتر نگه دارد.
– عطرهای مناسب استفاده در طول روز به طور کلی در ناحیه رانها و زانو اسپری می شود. دلیل این است که رایحه عطر در طول روز و با گذشت زمان به سمت بالا حرکت کرده و بدین ترتیب ماندگاری آن طولانی تر است. بنابراین، استفاده از برخی مرطوب کننده ها در نزدیکی ناحیه مورد استفاده برای نگهداری بیشتر عطر بسیار کارآمد خواهد بود.

 

3. دوش بگیرید یا حمام کنید. پوست ما هنگامی که خوب و گرم است عطر را بهتر جذب میکند. اطمینان حاصل کنید هنگامی که دوش میگیرید یا حمام میکنید این کار را با آب گرم انجام دهید ، این امر باعث میشود منافذ پوست شما باز شود.
– استفاده از یک مایع شستشوی بدن یا صابون بدون بو و یا دارای عطر و بوی بسیار کم توصیه میشود. شما نمی خواهید رایحه عطرتان با بوی صابون یا مایع شستشوی بدنتان تداخلی ایجاد کند.
– همچنین پس از استحمام زمان خوبی برای مرطوب کردن پوستتان است. از یک کرم یا روغن استفاده کنید تا پوست خود را بیشتر پذیرای عطر کنید.
– اگر شما در مورد استفاده از عطر در موهایتان فکر میکنید شستن موهایتان نیز می تواند کمک زیادی بکند. از سشوار جهت خشک کردن موهایتان استفاده کنید به طوری که موهایتان نرم و آماده ی استفاده از عطر شود.

4. پوستتان را خشک کنید. پس از یک دوش آب گرم یا حمام، مطمئن شوید که پوست شما خشک است. اگر اینکار را نکنید، هنگامی که شما عطرتان را بر روی آن اسپری میکنید بر روی پوستتان نمی چسبد یا به اصطلاح بر روی پوست نمیشیند. به طور خاص، قسمتهای که چندان دم دست نیستند را فراموش نکنید مانند پشت زانو، خط گردن ، و موهایتان را. اینها چیزهایی هستند که به “نقاط نبض” از آنها نام برده میشود و مکان هایی هستند که عطر روی آنها استفاده میشود و در بالاترین سطح ممکنش جوابگو خواهد بود.

5. به پوستتان آب رسانی کنید. اگر شما در طول حمام کردن از شوینده های همراه با مرطوب کننده استفاده نکرده اید، قطعا این کار را بعد از خشک کردن خودتان انجام دهید. اگر پوستتان به جای خشک و خشن بودن صاف و نرم باشد عطر شانس خیلی بهتری برای درگیر شدن در پوست شما خواهد داشت.
-لوسیون بدن و یا روغن مخصوص پوست بهترین نتیجه را میدهند. مقدار کمی از آنها را به روی دست های خود ریخته و دستاهیتان را به هم بمالید. سپس دست خود را که آغشته به لوسیون / روغن است به بقیه پوستتان بمالید.
– یکی دیگر از گزینه های مناسب استفاده از وازلین است. عطر به جای منافذ پوست به مولکولهای ژله ای شکل آن میچسبد، در نتیجه رایحه را بیشتر زنده نگه میدارد. تکه های کوچک وازلین را به صورت یکنواخت روی قسمتهای مختلف پوستتان بگذارید و آن را روی پوست بمالید.
– مهمترین قسمت این است که “نقاط نبض” را هدف قرار دهید. این نقاط شامل، اما نه محدود، به: پا، زانو، آرنج، استخوان ترقوه و گردن میشوند. این مکانها قسمتهایی هستند که شما عطرتان را در آنها اسفاده میکنید ونقاطی هستند که در آنها عطر بسیار موثر عمل خواهد کرد.

6. عطرتان را قبل از پوشیدن لباسهایتان استفاده کنید. اگر عطر را بر روی لباس به طور مستقیم اسپری کنید ممکن است باعث ایجاد لکه روی لباس شود که اصلا خوشایند نیست، به خصوص اگر شما در حال رفتن به یک قرار ملاقات شام خوب باشید. همچنین عطرها خیلی بهتر بر روی “نقاط نبض”، به جای لباس، جواب میدهند. زیرا مولکول با تماس مستقیم با پوست خواهد بود..

بخش دوم این مقاله را میتوانید در نحوه استفاده از عطر و ادکلن – بخش دوم مطالعه کنید.

دیدگاهی بنویسید

هجده + 14 =

مطالب مشابه

توجه

با توجه به نوسانات زیاد بازار ارز هیچکدام از قیمت های محصولات بروز نیستند. لطفا قبل از نهایی کردن سفارش خود و پرداخت با شماره 09192972954 جهت استعلام قیمت و هماهنگی تماس بگیرید.