روشهایی آسان و ابتدایی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن عطر و ادکلن

همه ما می دانیم که عطر های تقلبی بسیاری در بازار ایران وجود دارد. همچنین بارها و بارها مطالبی را در خصوص نحوه تشخیص عطرها و ادکلنهای اصل از تقلبی خوانده یا شنیده اید. هنگامی که ما عطری را خریداری می کنیم (به ویژه خرید آنلاین) ، همیشه مشکوک هستیم که آیا عطر اصلی را خریده ایم یا خیر. اگر آن عطر در فروش ویژه است، ممکن است تردید کنیم که این قیمت برای یک عطر اورجینال بسیار پایین است و اگر قیمت بالا باشد، ما نگران این هستیم که فروشنده قصد دارد ما را با قیمت بالا گمراه کند. با این توضیحات، در این مطلب قصد داریم مطالبی را در زمینه کمک به شما در این مورد تشخیص عطر و ادکلن اصل ارائه دهیم.

بسته بندی
بسته بندی اولین اصل در هر عطر است که ما متوجه آن میشویم. تشخیص اینکه آیا عطر در بسته جعلی است تقریبا آسان است. یک حرف یا کلمه اشتباه در نام و شرح عطر کاملا این موضوع را مشخص میکند. هیچ شخصی باور نمیکند که یک خانه معروف عطر چنین اشتباهی را انجام می دهد، شما اینطور فکر میکنید؟ نگاهی به سلفون بسته بندی بیاندازید – سلفون باید شفاف باشد و کاملا باید به کارتن بسته بندی چسبیده شده باشد (در صورتی که سلفون ابری یا چروکیده باشد، این باید توجه شما را جلب کند)
اما قبل از اینکه نتیجه گیری کنید، باید دو مورد را در نظر بگیرید. در مرحله اول، یک احتمال قوی وجود دارد که ممکن است بسته به دلیل حمل و نقل بد آسیب دیده باشد. اغلب خرده فروشان عطر آنلاین، از خدمات پیک برای حمل محصولات خود در سراسر کشور استفاده می کنند. حتی اگر تقریبا خیلی کم اتفاق بیافتد، پیک ممکن است بسته را در هنگام حمل و نقل خدشه دار کرده باشد.
همچنین باید توجه داشته باشید که بسیاری از عطرهای اصلی بدون بسته بندی رسمی در بازار وجود دارد. اینها به اصطلاح “تسترهای عطر” هستند که با کیفیت اصلی و اورجینال هستند. تنها تفاوت آنها نداشتن یک بسته بندی رسمی است و دارای یک جعبه معمولی سیاه و سفید است و گاهی شیشه آنها بدون درب هستند. در نظر داشته باشید که تسترها به دلیل نداشتن بسته بندی اصلی، بیشتر برای استفاده شخصی مناسب تر هستند نه به عنوان یک هدیه.

بطری (شیشه عطر)
شما باید مطمئن شوید که کشور محل ساخت در انتهای شیشه عطر با عبارت: «ساخته شده در …» نوشته شده است. با این وجود شما ممکن است عطرهای جعلی را ببینید که در زیر بطری محل ساختی برای آن نوشته شده باشد، اما برخی از نکات دیگر وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد که بدانید که آیا محصول یک نسخه اصلی است یا یک نسخه جعلی.
همچنین کیفیت بطری باید بی عیب و نقص باشد – سطح آن باید صاف باشد، بدون حباب در شیشه، نوشته ها باید دقیق باشند، و نباید روی متون و آرم ها لکه و اثری وجود داشته باشد. درب آن باید به بطری بچسبد و اگر بطری را به سر و ته کنید، نباید از آن جدا شود.

مایع عطر
مایع عطر در بطری باید کاملا شفاف باشد (بدون رسوب) درون بطری نباید توده ی کدر یا ذرات دیگری وجود داشته باشد. همانطور که می دانید، یک عطر اصل چند لایه است و شامل نتهای آغازین، نت میانی و نت پایانی می باشد. در یک عطر جعلی این ترکیب چند لایه را پیدا نخواهید کرد.
در بهترین حالت، عطر تقلبی به طور مبهمی رایحه ای از عطر اصل را یادآوری می کند، اما در بیشتر موارد، هیچ چیز مشترکی با هم ندارند. شما هرگز نباید عطری را که از اصل بودن آن مطمئن نیستید به طور مستقیم بر روی پوست خود اسپری کنید، زیرا شما نمی دانید که مواد شیمیایی موجود در آن برای سلامت انسان بی ضرر هستند.

بارکد
بسیاری از افراد فکر می کنند که بارکد عطر نشان می دهد که آن عطر یا ادکلن اصلی است یا خیر .در حقیقت، ما نمیتوانیم از روی این موضوع قضاوت کنیم، زیرا بارکد آسانترین روش برای جعل است. ساخت بارکد با یک برنامه گرافیکی بسیار ساده تر از ساخت بطری، تقلید از طراحی بسته و مایع در داخل آن است.
بارکد روی بسته نشان می دهد که عطر کجا و چه زمانی تولید شده است. و البته مهم است که بدانیم که یک عطر ممکن است در مکان های مختلف تولید شود و بنابراین ممکن است بارکد های مختلفی داشته باشد. عطرهای ساخته شده در فرانسه دارای بارکد هایی هستند که از 30 تا 37 شروع می شوند، ساخته شده در انگلستان با 50 شروع می شود، آلمانی ها با 400-440، اسپانیایی 84، ایتالیایی 80-83، و ایالات متحده آمریکا و کانادا با 00-09 شروع میشوند.

رمز گشایی
رمزگشایی عطر، پاک کردن اطلاعاتی است که نشان می دهد عطر برای فروش در کجا در نظر گرفته شده است (شماره سری پاک می شود و معمولا یک علامت با کشور مبدا عطر در بالای آن وجود دارد). به عنوان مثال، اگر عطر خاصی برای هند طراحی شده باشد، قیمت آن بسیار پایین تر از آن است که اگر برای اروپا طراحی شده باشد. بنابراین، اگر یک توزیع کننده هندی آن را به یک توزیع کننده اروپایی بفروشد، قیمت نهایی آن نسبت به عطری که به طور مستقیم از تولید کننده اروپایی خریداری شود پایین تر خواهد بود. شانس تقلبی بودن چنین عطر “رمزگشایی شده” ، یا همان “Decode” شده، نزدیک به صفر است زیرا رمزگشایی کردن یک محصول جعلی اصلا منطقی نیست.

در نهایت توصیه ما این است که هنگام انتخاب یک عطر، دقت نمایید و همیشه یک فروشگاه آنلاین معتبر را انتخاب کنید. فروشگاهی که وجود فیزیکی داشته باشد تا پاسخگوی شما باشند و در این زمینه تخصص و اعتبار داشته باشد.

دیدگاهی بنویسید

پانزده − ده =

مطالب مشابه

توجه

با توجه به نوسانات زیاد بازار ارز هیچکدام از قیمت های محصولات بروز نیستند. لطفا قبل از نهایی کردن سفارش خود و پرداخت با شماره 09192972954 جهت استعلام قیمت و هماهنگی تماس بگیرید.