انواع عطر ( Perfume ) از نظر خلوص

انواع محصولات متنوعی که به عنوان انواع عطر شناخته می‌شوند در میزان غِلظت عصاره‌های روغنی معطر در حلال آن، که می‌تواند شامل اتانول یا ترکیبی از آب و  اتانول باشد متفاوت هستند. شدت و ماندگاری عطر بر اساس غلظت، شدت و طول عمر ترکیبات معطر (اسانس طبیعی / روغن عطر) میتواند متغیر و متفاوت باشد. به این معنی که با افزایش غلظت و درصد ترکیبات معطر آن، ماندگاری و شدت بوی آن میتواند بیشتر شود. عطرها بسته به میزان درصد و غلظت اسانس های به کار رفته در آنها دسته بندی میشوند و در یک طبقه بندی کلی میتوان آنها را به صورت زیر در نظر گرفت:

– پرفیوم (Parfum پغفم با تلفظ فرانسه و Perfume پرفیوم با تلفظ انگلیسی) : پرفیوم ها را میتوان بهترین و خالص ترین عطر ها محسوب کرد  که به صورت تقریبی دارای 22 تا 40 درصد اسانس می باشد و به همین دلیل دارای ماندگاری  بالاتری هستند و در نتیجه اغلب قیمت بالاتری نیز دارند.

– ادو پرفیوم (Eau de Parfum اودو پغفم با تلفظ فرانسه  ادو پرفیوم با تلفظ انگلیسی) : ادو پرفیوم ها از لحاظ خلوص در رتبه دوم هستند و مقدار اسانس موجود در آن ها حدودا  بین 15 تا 21 درصد می باشد ، ماندگاری آن از پرفیوم کمتر، اما بسیار مناسب است و با توجه به در نظر گرفتن این موارد نسبت به پرفیوم ها با قیمت ارزانتری ارائه میشوند .

– ادوتویلت (Eau de Toilette اودو تویلت با تلفظ فرانسه و ادو تویلت با تلفظ انگلیسی) : ادو تویلت ها در رتبه بندی خلوص عطرها در رتبه سوم هستند و میزان اسانس آنها به طور تقریبی بین 6 تا 14 درصد است. غلظت و بوی آنها مقداری ملایمتر است و ماندگاری آنها نسبت به ادوپرفیوم تا حدی کمتر است و در نتیجه قیمت مناسبتری دارند.

– ادوکلن (Eau de Cologne اودو کولون با تلفظ  فرانسه  و ادوکلن با تلفظ انگلیسی): ادکلن ها رتبه چهارم عطرها را از نظر میزان خلوص دارند و دارای میزان اسانسی تقریبا ۱ تا ۵ درصد می باشند و ماندگاری بسیار کمتری دارند و در عوض قیمت ارزانتری دارند.

– اسپلش(EdS) :  با 1 تا 3 درصد غلظت مواد معطرموجود، در رتبه آخر قرار میگیرند و خصوصیت اصلی آنها این است که به جای الکل بر پایه آب تهیه میشوند و برای خوشبو نگه داشتن بدن در طول روز به تناوب میتوانند استفاده شوند. با توجه به ماندگاری و غلظت کمتر قیمت بسیار مناسبی دارند.

درجه خلوص عطر یا ( روغن عطر ) به چه معناست ؟
درجه ی خلوص عطر یعنی درصد و غلظت مواد اولیه (اسانس ) اعم از طبیعی و مصنوعی که در نهیه عطرها به کار رفته است و در برخی منابع از آن به عنوان  روغن عطر ( Parfum Oil ) نام برده میشود.

دیدگاهی بنویسید

سیزده + 14 =

مطالب مشابه

توجه

با توجه به نوسانات زیاد بازار ارز هیچکدام از قیمت های محصولات بروز نیستند. لطفا قبل از نهایی کردن سفارش خود و پرداخت با شماره 09192972954 جهت استعلام قیمت و هماهنگی تماس بگیرید.