ادوپرفیوم(Eau de parfume) چیست

عطر یا همان پرفیوم UK US /pɜːr.fjuːm/ / pərfjuːm /)(Parfum) فرانسوی: پغفم) مخلوطی از اسانس های روغنی معطر یا ترکیب های خوشبو و معطر، تثبیت کننده ها و حلال است – و برای خوشبو کردن بدن انسان، حیوانات، غذا، اشیاء، و فضاهای زندگی روزمره به عنوان یک ” عطر و بوی دلپذیر” استفاده می شود.ادوتویلت چیست
عطر سازی مدرن با ترکیبات تجاری در اواخر قرن 19 اجازه داد که از ترکیبات معطر و خوشبو مانند وانیلین یا کومارین، برای بدست آوردن ترکیبات عطرهایی با بوهایی که قبل از آن تنها از مواد خوشبوی طبیعی قابل دستیابی نبود آغاز شود. پرفیوم ( Perfume ) بهترین و خالص ترین عطر ها هستند که دارای 22 تا 40 درصد اسانس یا همان روغن عطر می باشد و در عین حال گرانترین نوع عطر نیز می باشند.


تعریف بالا تعریفی است که ویکی پدیا از عطر یا همان پرفیوم ارائه میدهد. ادو پرفیوم (Eau de Perfume ) در درجه دوم خلوص هستند و غلظت روغن عطر در ادوپرفیومها بین 10 تا 20 درصد است. ادوپرفیوم اغلب بالاترین غلظت در عطرهایی است که به طور معمول در فروشگاههای عطرفروشی ارائه میشود. همچنین به نوعی محبوب ترین نیز میباشد، چرا که خانمها اغلب تمایل بیشتری دارند این فاکتور را به عنوان یک معیار برای برند عطر مورد استفاده شان در نظر بگیرند. ادوپرفیومها معمولا رایحه قویتر و ماندگاری بیشتری نسبت به ادوتویلت (Eau de Toilette) دارند و به طور میانگین تا پنج ساعت ماندگاری دارند. همچنین نتهای پایه در آنها قویتر است و رایحه اصلی عطر بعد از گذشت مدتی زمانی از استفاده آن مشخص میشود.

( تفاوت جزئی اعداد در غلظتها به علت تقریبی بودن آنهاست)